Armchair economists of Croatia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

+17
High Lfe
celavi2
eustahijebrzica
MareCar
RealBear
Ghost
marcuscato
Lebowski
cons
somied
zalac
Mingus
BobyThePoliceman
ericsson
Peti ortak
Monsignor.m
Malo Derište
21 posters

Page 4 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next

Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Wed Jun 20, 2018 4:29 pm


- Suprug je došao kući s idejom: ‘Dovest ćemo radnike iz Indije’. Ja sam samo odgovorila: ‘Dobro’, sjela za računalo i krenula istraživati. Guglala sam ‘indijski radnici’, ‘indijska kultura’ i slično. Otkrila sam da jako puno radnika iz Indije radi u Dubaiju i Saudijskoj Arabiji. Nakon nekoliko mjeseci stupili smo u kontakt s tvrtkom u Indiji, sa sjedištem u Mumbaiju, koja se već 43 godine bavi izvozom indijske radne snage na strana tržišta. Zove se Sterling Technical Stuffing LTD. Oni su postali naši partneri, potpisali smo ekskluzivni ugovor za Hrvatsku i Europu i, evo, prvi radnici su stigli - kaže nam Jasna Staraj, suvlasnica u tvrtki Inflow. koja je, prva u Hrvatskoj, zaposlila pet Indijaca građevinara.

Da je Monsignor čovjek avangarde i ispred svog vremena prosto svedoči i ovaj fotos star više od decenija:

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 270389_10150679594710375_1116470_n


Pustite malene k meni!
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Wed Jun 20, 2018 8:13 pm

Monsignor.m wrote:

Ponudio sam danas belgijumskom naučniku stan u Splitu za ciglih pol milijuna eura, a on se kao prznica lecnuo uvrijeđen, kao oću ga oderat.  Crying or Very sad

https://www.webcams.travel/webcam/1426278305-split-building-site-west-gate-nova-pozicija  bounce bounce bounce


Malo si tražio, kad bude flat-taxa od 12% gradit će se neboder za neboderom od Kopilice pa do Turske kule.  Cool

Norveška tvrtka otvara 500 novih radnih mjesta u Splitu?

Neslužbeno se doznaje da postoji i popriličan interes za useljenje u ostatak raspoloživog prostora u objektu.
Konkretno radi se o velikoj norveškoj tvrtki iz ICT sektora koja uskoro dolazi u Split gdje kani otvoriti 500 novih radnih mjesta.

http://hr.n1info.com/a302761/Biznis/Norveska-tvrtka-otvara-500-novih-radnih-mjesta-u-Splitu.html

Jedno desetak nebodera i 5.000 developera i to je to...  Indijci će da ziđaju, a Ukrajinci i Vikinzi će da programišu i griju kosti.  lol!  lol!

BTW, za Istru, Dalmaciju i Kvarner znamo otprilike po Malti da će stranci činiti barem 20% radne snage najkasnije za par godina. Pa kom pravo, kom krivo.


More than 42,300 foreign workers in Malta

In Malta right now there are more than 42,300 foreigners who seem to be filling the vacancies in two different employment categories. On the one hand there are workers in sectors such as gaming, financial services, IT and pharmaceuticals for which we do not have enough Maltese workers, and no matter how many new people qualify in these fields there will still not be enough to keep up with the demand. Then there are those sectors which are no longer that attractive to Maltese workers.

https://www.tvm.com.mt/en/news/more-than-42300-foreign-workers-in-malta/


Last edited by RealBear on Wed Jun 20, 2018 8:40 pm; edited 1 time in total
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Wed Jun 20, 2018 8:28 pm

Monsignor.m wrote:
Enola nam je bila velika nada, a raspizdili smo je Sad

Ma vratit će se...

Ovo je "Creative Commons" mjesto i služi da se napiše "Velika kronika egzodusa", uvijek tražimo i držimo širokom otvorena vrata za visprene sugovornike i "kroničare egzodusa". cheers
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Malo Derište Wed Jun 20, 2018 10:42 pm

RealBear wrote:..uz opasnost da budem išao Marici i Malom Derištu jako na živce..

Ma jok! I love you


E da! Enola, ne jebi po tavanu nego natipkaj nešto. I love you Moramo Monsija nečime zaokupiti, vidiš da je počeo svoje fotke ljepit. Shocked
Malo Derište
Malo Derište

Posts : 44
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Lebowski Thu Jun 21, 2018 4:43 pm

Monsignor.m wrote:
RealBear wrote:
Joj kako će ovdje "kreativna destrukcija" radit, mislim 600 tisuća kuna prihoda po zaposleniku je jako, jako malo, a bit će zanemarivo kad se meritokratski kapital spusti na Jadran privučen niskom stopom poreza na dohodak, a sa druge strane "egzodus" programera ubrza. bounce bounce bounce

Ponudio sam danas belgijumskom naučniku stan u Splitu za ciglih pol milijuna eura, a on se kao prznica lecnuo uvrijeđen, kao oću ga oderat.  Crying or Very sad

https://www.webcams.travel/webcam/1426278305-split-building-site-west-gate-nova-pozicija  bounce bounce bounce

Enola nam je bila velika nada, a raspizdili smo je Sad

Pogled na ranzirni kolodvor i cementaru u Kastelima (ili sta je to vec)... hmmm, mozda pola milijuna belgiskih franaka Very Happy


Last edited by Lebowski on Thu Jun 21, 2018 4:48 pm; edited 1 time in total
Lebowski
Lebowski

Posts : 93
Join date : 2018-06-05
Age : 42
Location : Brisel

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Lebowski Thu Jun 21, 2018 4:47 pm

Monsignor.m wrote:

- Suprug je došao kući s idejom: ‘Dovest ćemo radnike iz Indije’. Ja sam samo odgovorila: ‘Dobro’, sjela za računalo i krenula istraživati. Guglala sam ‘indijski radnici’, ‘indijska kultura’ i slično. Otkrila sam da jako puno radnika iz Indije radi u Dubaiju i Saudijskoj Arabiji. Nakon nekoliko mjeseci stupili smo u kontakt s tvrtkom u Indiji, sa sjedištem u Mumbaiju, koja se već 43 godine bavi izvozom indijske radne snage na strana tržišta. Zove se Sterling Technical Stuffing LTD. Oni su postali naši partneri, potpisali smo ekskluzivni ugovor za Hrvatsku i Europu i, evo, prvi radnici su stigli - kaže nam Jasna Staraj, suvlasnica u tvrtki Inflow. koja je, prva u Hrvatskoj, zaposlila pet Indijaca građevinara.

Da je Monsignor čovjek avangarde i ispred svog vremena prosto svedoči i ovaj fotos star više od decenija:

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 270389_10150679594710375_1116470_n


Pustite malene k meni!

Stuffing!?!

Glavno da to rade na tehnicki nacin!

https://en.wikipedia.org/wiki/Stuffing#/media/File:Stuffing_a_turkey.jpg
Lebowski
Lebowski

Posts : 93
Join date : 2018-06-05
Age : 42
Location : Brisel

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sat Jun 23, 2018 2:45 pm

Lebowski wrote:
Stuffing!?!

Glavno da to rade na tehnicki nacin!

https://en.wikipedia.org/wiki/Stuffing#/media/File:Stuffing_a_turkey.jpg


Navikneš se kad ti to postane svakodnevnica, evo jedna s mog gradilišta u Khor Kalbi:
Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Mistubishi

Ovo bi te moglo zainteresirat, u kontekstu onih patenata koje si spominjao:

https://www.quora.com/Which-country-is-the-wealthiest-Finland-Sweden-Denmark-or-Norway
(Hrvatska je po nekima, npr. vojvodi Bakiću, primjer resource curse)

Fascinantno mi je to s Indijcima i priča koja se digla oko toga, a u cijelom tom "egzodusu" nema nikakve velike nauke, dovoljno je samo pogledat EU-10 i slične krajeve i zaključit šta će se dogodit kod nas. Ništa nova, ništa nova.

Radnici iz Indije su ionako skuplja pita od tepsije za naše poslodavce, moraš im dat minimalnu Hrvatsku plaću, platiti proviziju za stuffing, troškove vize, lječničkog i ZNR, smještaj i 3 obroka dnevno, prijevoz s gradilišta i na gradilište, i jednom godišnje ili jednom dvogodišnje aviokartu za doma. Nema tu neke prevelike sreće, skuplja pita od tepsije. bounce bounce bounce
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sat Jun 23, 2018 3:24 pm


Dida iz Kaknja došao u Gračac i sad samuje po pustopoljini pored cijelog razreda unuka. Šta ja znam, ja bi didi savjetovao da se i on uputi u "egzodus" pa malo kod sinova, malo kod kćeri. Em će mu bit veselije, em neće trebat plaćat lokalne šerife da ga vukovi i međedi ne pojedu usred Gračaca.

Na kraju će svi ovi koji su iz Bosne došli u Hrvatsku u pasivne krajeve emigirat, što vani kod Mutti i sličnih što prema razvijenim dijelovima Hrvatske. Jedni na 10 puta veći standard, drugi na 3 puta veći.

"Egzodus" neće stati dok se udjel radno aktivnog stanovništva koje živi u pasivnim krajevima ne bude sveden na zanemariv postotak.


Last edited by RealBear on Sat Jun 23, 2018 10:50 pm; edited 1 time in total
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sat Jun 23, 2018 3:31 pm

Monsignor.m wrote:,

Radnici iz Indije su ionako skuplja pita od tepsije za naše poslodavce, moraš im dat minimalnu Hrvatsku plaću, platiti proviziju za stuffing, troškove vize, lječničkog i ZNR, smještaj i 3 obroka dnevno, prijevoz s gradilišta i na gradilište,  i jednom godišnje ili jednom dvogodišnje aviokartu za doma. Nema tu neke prevelike sreće, skuplja pita od tepsije. bounce bounce bounce

Hehehe rodijaci i HUP-ovci igraju na psihologiju nostalgični za vremenima kad su se mogli bahatit i glumit kapitaliste sa "ako ti nećeš radit ima tko hoće".

Bit će ovakvih spika svako malo, ali kao što smo rekli, na jednog što dovedu dva će uteć kod Mutti. bounce bounce bounce
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sat Jun 23, 2018 3:46 pm

RealBear wrote:
Hehehe rodijaci i HUP-ovci igraju na psihologiju nostalgični za vremenima kad su se mogli bahatit i glumit kapitaliste sa "ako ti nećeš radit ima tko hoće".
Bit će ovakvih spika svako malo, ali kao što smo rekli, na jednog što dovedu dva će uteć kod Mutti. bounce bounce bounce

Da smo u pravu oko naših predviđanja prosto svedoči i ovaj fotos splitske Sjeverne luke iz 2038. godine:
Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Ashok


Inače sam se i ja navozio ovim busevima (legendarni Ashok Leyland, u 6 popodne doslovno zakrče ceste Kuvajta, Maname, Dubaija), napio bi se ponekad navečer i ujutro cijenio da imam previše alkohola u krvi za bezbednu vožnju pa bi zamolio foremana da me odveze i doveze s posla. Lično sam jedan od najvećih ambasadora naše kulture u svijetu, zbog mog zuluma sad stotine Indijaca i Pakistanaca znaju napamet pjesme Miše Kovača.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Lebowski Sat Jun 23, 2018 6:33 pm

Monsignor.m wrote:
Lebowski wrote:
Stuffing!?!

Glavno da to rade na tehnicki nacin!

https://en.wikipedia.org/wiki/Stuffing#/media/File:Stuffing_a_turkey.jpg


Navikneš se kad ti to postane svakodnevnica, evo jedna s mog gradilišta u Khor Kalbi:
Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Mistubishi

Ovo bi te moglo zainteresirat, u kontekstu onih patenata koje si spominjao:

https://www.quora.com/Which-country-is-the-wealthiest-Finland-Sweden-Denmark-or-Norway
(Hrvatska je po nekima, npr. vojvodi Bakiću, primjer resource curse)

Fascinantno mi je to s Indijcima i priča koja se digla oko toga, a u cijelom tom "egzodusu" nema nikakve velike nauke, dovoljno je samo pogledat EU-10 i slične krajeve i zaključit šta će se dogodit kod nas. Ništa nova, ništa nova.

Radnici iz Indije su ionako skuplja pita od tepsije za naše poslodavce, moraš im dat minimalnu Hrvatsku plaću, platiti proviziju za stuffing, troškove vize, lječničkog i ZNR, smještaj i 3 obroka dnevno, prijevoz s gradilišta i na gradilište,  i jednom godišnje ili jednom dvogodišnje aviokartu za doma. Nema tu neke prevelike sreće, skuplja pita od tepsije. bounce bounce bounce

Prilično zanimljiv tekstić

Wealth is grounded in a robust manufacturing base supported by intensive academia and a complex and robust financial infrastructure…Sweden has all that, they have been banking for hundreds of years, have some of Europe’s oldest universities, and have a worldview that they must export advanced goods…

prilično se slažem

Figure 3 Švedske je stvarno fascinantan (mogao bi se sažet njihov izvoz u "sve po 2%" Smile )

...a još će i u taj graf u idućih par godina dodati nešto što ide na 2-3% izvoza (guglati NorthVolt).
Lebowski
Lebowski

Posts : 93
Join date : 2018-06-05
Age : 42
Location : Brisel

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sat Jun 23, 2018 7:45 pm

Evo prošlo 20 dana ovog našeg forumića o "egzodusu".

Natukli smo dosad 227 postova, a čitanost je 21.5 po postu.
Naravno imamo Pareto distribuciju postera, što smo naravno i očekivali.

Za usporedbu sa starim topicom, tamo je bilo 256 postova odnosno 12.8 po danu u istom razdoblju, a ukupna čitanost je trenutno 75 po postu.

Kako je Lebowski prijavio prije ovog "meta-egzodusa" tamo čitanost 73 po postu, čitanost se digla i tamo na 83 po postu.

Ukupno gledajući čini mi se da je meta-egzodus bio pravi pogodak, tamo se digla čitanost, a mi ovdje u miru guslamo. bounce bounce bounce
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sat Jun 23, 2018 8:08 pm

Ja bih samo dodao ovo:

- 3 kontinenta
- 14 država
- 39 gradova

Hvala vam što nas stoički podnosite, napose Marici, Enoli, Mladom Derišču, Kamilici i Yamunčetu. bounce bounce "Egzodus" je "great juncture" i najvažnija tema u Hrvata, a ovaj naš dnevni boravak mjesto gdje se najkoherentnije, najtrezvenije i najhumorističnije popratila u cijelom bespuću internetske zbiljnosti. affraid

!!!NEMOŽE NAM NIKO NIŠTA JAČI SMO OD SUDBINE
MOGU SAMO DA NAS MRZE ONI ŠTO NAS NEVOLE!!!


bounce bounce bounce bounce
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sat Jun 23, 2018 9:46 pm

Lebowski wrote:
Prilično zanimljiv tekstić

Wealth is grounded in a robust manufacturing base supported by intensive academia and a complex and robust financial infrastructure…Sweden has all that, they have been banking for hundreds of years, have some of Europe’s oldest universities, and have a worldview that they must export advanced goods…

prilično se slažem

Shane Murray ti je norveški Kerefek, ali na puno višem nivou. Ima taj neki kult "sve je u Švedskoj super", ali u suštini je u pravu (pogotovo kad je u pitanju "the other canon"). I mislio sam da će se tebi svidit, ECI, sustainability i sve to vuče na "statist economy", ali neka te ne zavara - Shane je puno bliže "libertarian".

Optimalan ECI najbolje postigneš tako da makneš državu iz poticanja svega i svačega, smanjiš "globe i porezu" i dobiješ čisti transfer tehnologije ni kriv ni dužan.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sat Jun 23, 2018 10:55 pm

Monsignor.m wrote:Ja bih samo dodao ovo:

- 3 kontinenta
- 14 država
- 39 gradova

Mnogo brate, nema mira dok ne pokrijimo sve kontinente Cool

RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Mon Jun 25, 2018 2:00 pm

Mingus wrote:Bozanić: Ljubav prema Hrvatskoj pokazat ćete tako da ostanete ovdje

Kardinal Bozanić wrote:Danas smo svjedoci iseljavanja iz Hrvatske, osobito mladih školovanih ljudi i čitavih obitelji, zbog ekonomskih razloga. Ima ljudi koji ne pronalaze drukčiji način preživljavanja, i znam da im je teško ostaviti svoj dom i zavičaj, ljude i razne povezanosti. No, ima onih koji mogu birati, a koji svojim ostankom pomažu i drugima. Treba jasno reći da se ljubav toliko puta očituje ostajanjem. Za nas kršćane to je ostajanje ponajprije uz Boga, ali i uz druge ljude; ostajanje u svome pozivu, ostajanje uz Domovinu.

Nova definicija domoljublja? Very Happy

Kardinala Bozanića bi trebalo posjetit da je pisano:

Jeremija 31,29 wrote:
U one dane neće se više govoriti: `Oci jedoše kiselo grožđe, a sinovima zubi trnu.`farao
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Mon Jun 25, 2018 9:40 pm

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Main-qimg-00de8c193a088f2ef4bccd5297c9bc7c

Zna li netko o čemu se radi na ovoj slici? Kad smo se dotakli ekstraktivnih institucija...
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Mon Jun 25, 2018 11:25 pm

Unter dem Titel Nsala of Wala in the Nsongo District (Abir Concession) (Englisch für „Nsala aus Wala im Distrikt Nsongo (Abir-Konzessionsgebiet)“) erschien 1904 im Werk King Leopold’s Rule in Africa von Edmund Dene Morel[1] ein Foto, das einen Kongolesen namens Nsala bei der Betrachtung eines abgetrennten Fußes und einer abgetrennten Hand seiner etwa fünfjährigen Tochter Boali zeigt. Aufgenommen hatte das Foto Alice Seeley Harris,[2] die Frau eines Missionars, im Ort Baringa am 14. Mai 1904. Das Bild war Mittel des medialen Kampfes gegen die maßgeblich von der Kautschukausbeutung geprägte humanitäre Situation im Kongo-Freistaat.

https://de.wikipedia.org/wiki/Nsala_of_Wala_in_the_Nsongo_District_(Abir_Concession)
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Mon Jun 25, 2018 11:27 pm

Monsignor.m wrote:
Mingus wrote:Bozanić: Ljubav prema Hrvatskoj pokazat ćete tako da ostanete ovdje

Kardinal Bozanić wrote:Danas smo svjedoci iseljavanja iz Hrvatske, osobito mladih školovanih ljudi i čitavih obitelji, zbog ekonomskih razloga. Ima ljudi koji ne pronalaze drukčiji način preživljavanja, i znam da im je teško ostaviti svoj dom i zavičaj, ljude i razne povezanosti. No, ima onih koji mogu birati, a koji svojim ostankom pomažu i drugima. Treba jasno reći da se ljubav toliko puta očituje ostajanjem. Za nas kršćane to je ostajanje ponajprije uz Boga, ali i uz druge ljude; ostajanje u svome pozivu, ostajanje uz Domovinu.

Nova definicija domoljublja? Very Happy



Tko bi rekao da se hrvatskim biskupima ne sviđa free-market, meritokracija i "kreativna destrukcija", tj. sve one stvari koje "egzodus" katalizira u rastočavanju
uhljebničko-rodijačke paradigme.

BTW, danas je bilo toliko leleka i kuknjave oko egzodusa da je pukao jako zanimljiv zinfandel (iliti crljenak po naški) večeras.  lol!
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Mingus Tue Jun 26, 2018 10:40 am

Jeremija 31,29 wrote:
U one dane neće se više govoriti: `Oci jedoše kiselo grožđe, a sinovima zubi trnu.`farao

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Misa_z12

Kardinal Bozanić wrote:Naša je Domovina obdarena plodnom zemljom, čistim vodama, sinjim morem i plodovima od kojih se mnoge jeftino izvozi u inozemstvo da ih se ondje obradi i vrati nama da bismo ih skupo kupovali.

Jer Hrvatsku mi moju objesiše,
Ko lopova, dok njeno ime briše,
Za volju ne znam kome, žbir u uzama!

Mingus
Mingus

Posts : 12
Join date : 2018-06-10

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Tue Jun 26, 2018 12:52 pm

Bakic objasnjava centrifugalnu silu hehe

Kad ulaziš u recesijski zavoj, a ne mijenjaš se, i dalje voziš ravno, ti pouzdano izlijećeš s ceste - rekao je Bakić. Osudio je nevoljkost pristupanja reformama te je naveo izjavu tadašnjeg premijera Zorana Milanovića iz vremena pristupanja EU, za čiju je Vladu rekao da je potpuno odustala od reformi te da su tada najviši organi vlasti "trkeljali" o neoliberalnom kapitalizmu, što je usporedio sa sjevernokorejskom službenom ideologijom juche.

Pročitajte više na: https://m.vecernji.hr/vijesti/danas-nova-vecernjakova-konferencija-5-godina-u-eu-1254404 - m.vecernji.hr

E sad jos samo da ‘izlet s zavoja’ rastavi na komponente i nacrta im, valjda ce nesto skuziti ovi na vlasti.

Majketi koja smo mi karikatura od drzave...


A i onaj sto izmislja novu Vojnu krajinu sa Srbima i Sirijcima - mati mila!
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Wed Jun 27, 2018 8:47 pm

Marice,
pogledaj stope rasta plaća, vidit ćeš da nisi u pravu oko inflacije.

Čestitam svima prvi put stopu registrirane nezaposlenosti po DZS ispod 10%. Many more to come. Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 2866890658 Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 2866890658
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Thu Jun 28, 2018 10:29 am

Članak o Trumpovim trgovinskim ratovima i motorima naše ugledne ekonomistice i vjerne čitateljice:

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/tko-je-izvozao-harley-davidson-trump-bi-mogao-presuditi-proizvodacu-motocikala/7528860/

Vedrana Pribičević wrote:
Harley-Davidson kultni je američki motor, svevremenski klasik kojeg mnogi potajno priželjkuju. Verziju "Liberator" iz 1942. godine vozi poznati stripovski junak Kapetan Amerika. Brand je postao dijelom američkog identiteta, na isti način kako su to postale i traperice i viski.

Trump ga je uslijed posjeta njihovih direktora Bijeloj kući nazvao i "američkom ikonom" a upravo bi njegovi nesmotreni trgovinski ratovi mogli presuditi ovom proizvođaču motocikala.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Thu Jun 28, 2018 4:46 pm


Kako odavdje točno da izvučem broj zaposlenih Hrvata u Njemačkoj na mjesečnoj bazi nakon to se tamo odabere Kroatien? Jel to ovaj Tabelle 4: Zeitreihen pa Sv-pflichtig Beschäftigte am Arbeitsort 1 pa absolut? Ili ima smisla zbrajat neke brojeve da se dobije neki ukupni smisleni broj npr. zaposleni+nezaposleni itd.

Izlazi na mjesečnoj bazi pa je zabavno Smile
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Thu Jun 28, 2018 7:57 pm

Odabereš na tablici 1 Kroatien i onda se pokaže graf u toj tablici, a podaci će ti biti u tablici 4

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Bundesagentur_Kroatien

Mislim da su sutra podaci za 4 mjesec, pa da vidimo kakva je situacija bounce bounce
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 4 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum