Armchair economists of Croatia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

+17
High Lfe
celavi2
eustahijebrzica
MareCar
RealBear
Ghost
marcuscato
Lebowski
cons
somied
zalac
Mingus
BobyThePoliceman
ericsson
Peti ortak
Monsignor.m
Malo Derište
21 posters

Page 6 of 21 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Fri Jul 20, 2018 11:53 pm

Monsignor.m wrote:Marice, mogla bi nam naći linkoven a statistike o broju Hrvata u NL, i ako neka agencija poput našeg HZMO/HZZ broji zaposlene po nacionalnostima.

Iskreno do sada nisam  nikad trazila nikakvu statistiku vezanu za Hrvate jer smo minorni u odnosu na neke druge nacionalne skupine (Mocro, ex kolonije itd), jezicna barijera tj manje interesantno hrvatima za masovno i prije nije bio slobodan protok radne snage. Ali budem probala.

Jedino ces se nacekat jer nam je top-guzva u vrtu + toplotni udar najduzi otkad se mjerii i na nasu povrsinu crkavam zalijevajuci na veliko, a jos u medjuvremenu se radi, pokusavam  se okupati na obliznjoj plazi i sl, #ljeto I love you

Ono sto sam via-via cula sad nedavno je da lokalna tvrtka Van Gelder glasvezel (polaganje optickih kablova i opcenito infrawerk tj infrastruktura gas electra kabel itd)) zaposljava pun kufer Hrvata. Precizno varenje i srodne struke (vidi slike na siteu).  Nije insider  news jer osoba nije znala je li to vec duze ili tek odnedavno. Ako je promjena odnedavno onda bi moglo biti indikativno (timing je specifican, zivim ovdje 18g i nikad jos nisam tako nesto cula)
(Ne zelim reci da treba zakljucke donositi na temelju jedne tvrtke, bez obzira na timing i vise nego moguca je slucajnost)
https://vangelder.com
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sat Jul 21, 2018 1:32 pm

Pojavljuje se dosta oglasa na posao.hr za rad u Nizozemskoj, ja ni ne očekujem neke ogromne brojeve, ali kronika ovog našeg "egzodusa" mora biti zapisana. Kada bi Nizozemska otela 600-700 Hrvata godišnje ja bih bio skroz zadovoljan. Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 2866890658 Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 2866890658

Što se tiče Rimca, koji je "šarena laža", svejedno mislim da je dobro da u Splitu bude određena koncentracija "mladih junoša". Prodavao Mate "hype" ili "aute" činjenica je da je uspio skrenuti pozornost "meritokratskog stranog kapitala" na sebe - tako da je dobro da i Split mic po mic ide na tu kartu.

Ponekad si kao hariken, moram čistit forum za tobom. Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1152977910

Usput čestitam Jamunčetu prvi uspjeli post Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1254915264
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by marcuscato Sun Jul 22, 2018 3:07 am

Jel se ovdje smije raspravljat o utjecaju egzodusa na stopu kriminala i vandalizma?

Moderatura na forum.hr je čista smijurija, ja popio ban jer sam trolu napisao da je trol, a svaki post u kojem spomenem stopu kriminaliteta mi se briše.

S druge strane rasprave u kojima se Indijce i Filipince gleda kao manje vrijedne su apsolutno dozovoljene kao i batino 'croata vam je naziv za iscjedak iz picke' Very Happy

marcuscato

Posts : 59
Join date : 2018-06-07

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sun Jul 22, 2018 11:35 am

Naravno da se smije, uz uvjet da se rasprava drži na visini, a to u principu znači jako puno brojeva, grafova i statistike in general.

Meni pada na pamet sljedeće:

- nezaposlenost i neaktivnost generiraju pizdarije, a s "egzodusom" žestoko opadaju
- kod mladih je stopa NEETs u padu, a ona je generator "anti-social behavior"
- siromaštvo opada, a ono je generator pizdarija

Stopa zaposlenosti Hrvata u "egzodusu" je visoka kao i domicilnog stanovnistva, tu negdje tako da sumnjam da smo izvezli razbojnike i zgubidane.

Da moderatura na fhr valja, mi ne bi imali ovo naše utočište. Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1254915264
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by somied Sun Jul 22, 2018 7:56 pm

Najobicniji zlocinci ti moderatori...

somied

Posts : 4
Join date : 2018-06-12

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sun Jul 22, 2018 9:49 pm

Pike, Whale, masimo1, Shadow, lucky, bilokoje sve otišlo jer ste pustili skupini glasnih budala da arlauče.

Sramota je da se na fakin Politici raspravlja staloženo na temu demografije gdje ima i Bosnjaka i Srba (pravo bure baruta) za razliku od gospodarstva. No, meni je posjećenost ovog našeg malog bloga dovoljno dobra da nastavimo dalje još koherentnije.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by somied Sun Jul 22, 2018 10:07 pm

Otisli su i sa drugih PDF-ova ljudi... Powerlock, Emericzy, Phil Lynot i jos par kojima se ne mogu sjetiti nicka. Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1152977910

https://www.youtube.com/watch?v=12feJPmExuE

Uglavnom ostalo je sto je ostalo... Ja sam nasao utociste na filozofiji, tamo ljudi ne zalaze puno. Ali penetracija interneta je ucinila svoje, a mi smo sve stariji.


somied

Posts : 4
Join date : 2018-06-12

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Sun Jul 22, 2018 10:12 pm

Emericzy je bio mator, valjda je umro. Phil i ja se cujemo cesto po fb, sad zivi u USA, bio je nekudan u HR, njega ste izbanirali do smrti. Powerlocka nisam volio.

Da niste dozvolili vrijeđanje i trolanje, mozda bi dosli neki novi.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by somied Sun Jul 22, 2018 10:21 pm

Pozdravi Phila...

Emericzy je ziv, napise tu i tamo post.

somied

Posts : 4
Join date : 2018-06-12

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Mon Jul 23, 2018 8:58 am

Monsignor.m wrote: No, meni je posjećenost ovog našeg malog bloga dovoljno dobra da nastavimo dalje još koherentnije.


Da budemo potpuno otvoreni - 4 kontinenta, 23 države, 70 gradova

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Citanost

Hvala svima koji nas prate i još više onima koji pišu! bounce bounce bounce
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Tue Jul 24, 2018 6:39 pm

I iz velike zahvalnosti jedan glazbeni broj koji će razgaliti i Međeđe crno srce bounce bounce bounce



Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Tue Jul 24, 2018 11:05 pm

Supružnici Trumbić su bili jako vidoviti, umem da kažem samo dve reči... "Mutti, Mutti"  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1254915264  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 2866890658  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 2866890658

Evo malo šta kažu neki novi splitski muzikanti o tome.

Wir kommen mit dem Bagger...



Što se tiče crnog međeđeg srca... 4:10

Mit schwartzen Hertzen und schwartzen Brillen
Balkan mega Krieg, meine Lieblingsspiele
Ich esse nur Burek und heisse Muschis
die frischesten Bitches schmeckt wie Sushi
Sarma, Kebab und albanicsches Eis
Split mein Junge, das Beton ist heiß

Njemački im je grozno kvraran, nešto poput ovoga dok je bidni ćaća dr. Ivo bio još bahatoza

Sanader Marića poučava njemačkom jeziku  lol!  lol!

RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Ghost Wed Jul 25, 2018 3:50 am

Aj' ti medo brlog pravi.

Ghost

Posts : 3
Join date : 2018-07-12

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Thu Jul 26, 2018 8:26 pm

Ok, idemo onda s novim brlogom ispočetka, ako ništa da proslavimo ovaj slom na FB-u  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 2866890658 Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 2866890658

Složit će uvodni post za vikend, za razliku od prethodnog krenut ćemo s osnovama... npr. zašto je hedge najvažnija stvar u znanom univerzumu.

Npr. u Njemačkoj je bilo dosta priloga o propasti malih trgovaca koji su se bili nakrcali dresova i drugih rekvizita Elfa, pa onda suze ronili kad Nijemci nisu prošli u drugi krug na SP-u (osta roba neprodana).

Da su znali kako hedgat i kladit se na neprolazak njemačke "repke" u drugi krug bilo bi puno manje suzica. pig lol!

Hrvati su s druge strane mislili da hedge znači "država spasi i pomozi", ali naučit će ih egzodus da se moraju sami za sebe pobrinuti.


Last edited by RealBear on Thu Jul 26, 2018 9:52 pm; edited 1 time in total
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Thu Jul 26, 2018 9:19 pm

Pa jel nemaš već temu na fhr? Ili si ti i to mislijo na našem malom dijelu svemira?
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Thu Jul 26, 2018 9:47 pm

Ovdje, ovdje je veća čitanost, a kad udari resesija srušit ćemo servere bounce bounce bounce
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Tue Jul 31, 2018 12:23 pm

mrgasa wrote:Interesantno ali Eurostat nije uvrstio ove brojke za 06/2018 za Hrvatsku u svoj izvjestaj, tamo i dalje stoji 166 tisuca nezaposlenih i 9.2% stopa nezaposlenosti, netko je izgleda samo izbrljavio copy-paste prije odlaska na ljetovanje:

http://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/9105174/3-31072018-AP-EN/a942605d-7a19-4c0a-8616-c5805a826798

To je sezonski prilagođena stopa nezaposlenosti, tako da je broj OK. Bila bi * ili ** da su uzeli brojke za May ili April.

Kretanje nezaposlenosti već polako zabrinjava - ili je strana radna snaga amortizirala udarac na "rodijake" ili se "egzodus" smanjio ili bolujemo od "mediteranskog sindroma". Vidit ćemo kad izađu stope zaposlenosti za Q2 i Q3.
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Tue Jul 31, 2018 11:23 pm

Monsignor.m wrote:Broj Hrvata zaposlenih u Njemačkoj za 05/18 je 176.047, a za 05/17 je bio 155.202 što je povećanje y/y za 20.845.

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Zaposleni_Mutti_05_18

Imamo prilično žestok y/y pad broja zaposlenih po HZMO za lipanj (cca 7 tisuća manje), a s druge strane po njemačkim podacima o rastu broja zaposlenih Hrvata kod Mutti imamo stabilnih cca. 21.000 y/y.

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/osiguranici-2018/osiguranici_7za6_2018.pdf
http://www.hnb.hr/documents/20182/120742/h-bilten_sezonski-prilagodene-dodatne-vremenske-serije.xlsx/ba2571e4-e99c-4976-91f7-27a7f6ff101d

HNB nije popunio biltensku excelicu zaposlenosti za lipanj, izgleda da i njima fali informatičara  bounce  bounce  bounce

Kad uzmemo da su i novozaposlenih stranci evidentirani u HZMO brojkama jasno je da dominantno "egzodus" riješava problem hrvatskih neaktivnih/nezaposlenih.
Problem je što takvih ima sve manje i manje, tako da zaposleni preuzimaju sve veći i veći postotak "egzodusaša".

Još jedan pokazatelj koliko su diletantske ove nazovi porezne reforme Marića i ekipice. Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 2559485489 pig
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Wed Aug 01, 2018 11:22 am

Moram ovdje prenijet ovaj Broganov post da te malo štrecnem


Brogan wrote:medo je bio jako naivan.  :kava: medo je bio ekstremno naivan uzevši u obzir medin intelektualni habitat Very Happy


Medo nije vjerovao u - "hrvatski eksepcionalizam". Very Happy

što me čudi, jer se već par puta dalo naslutiti da se hrvatski Uhljeb neće nikad ponašati kao uhljebi drugih zemalja.
Hrvatski uhljeb kao takav je - black swan. Very Happy
Hrvatski narod je narod crnijeh ljabudova. :hnje:
Hrvat je najgori šljam svijeta, ali se medo pljašio to da spozna, ter nije vjerovao koliko je RH van svih njegovih projekcija, očekivanja i usporedbi sa ikakvim drugim "sličnim" zemljama.. 5⃣


moram priznati da je skoro i mene uvjerio da će "biti bolje". :bonk:
praktički mi je medo odigrao ulogu mesije. Vjerovao sam u njega i njegove somnabulne, iako učene, konstrukcije i ideje o hrvatskom čoeku koji je udario u zid te će se morati barem malo korigirati. :nogica:
neće da se korigira..
medo je izjebo svoju sljedbu, svoje vjerne štioce. Medo sa Forumnjaka Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1152977910

Ovo što si malo zadramio nam poprilično dobro djeluje na čitanost Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1254915264
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by marcuscato Wed Aug 01, 2018 1:03 pm

Broj zaposlenih treba staviti u kontekst, čini mi se da smo samo tamo oko 2008. imali par desetaka tisuća više prijavljenih na hzmo, uz vjerojatno par stotina tisuća stanovnika više.

marcuscato

Posts : 59
Join date : 2018-06-07

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Lebowski Thu Aug 02, 2018 11:38 pm

Monsignor.m wrote:Broj Hrvata zaposlenih u Njemačkoj za 05/18 je 176.047, a za 05/17 je bio 155.202 što je povećanje y/y za 20.845.

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Zaposleni_Mutti_05_18

Koja brojka!!! Nekako odokativno taj broj treba pomnoziti sa 1.5 do 2 da bi se dobio broj novih Hrvata u Njemackoj (djeca i nezaposleni supruznici), sto prilicno dobro korelira s DZS brojkom...
Lebowski
Lebowski

Posts : 93
Join date : 2018-06-05
Age : 42
Location : Brisel

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Monsignor.m Fri Aug 03, 2018 11:09 am

Lebowski wrote:
Koja brojka!!! Nekako odokativno taj broj treba pomnoziti sa 1.5 do 2 da bi se dobio broj novih Hrvata u Njemackoj (djeca i nezaposleni supruznici), sto prilicno dobro korelira s DZS brojkom...  

Pa sad, ako pomnožiš s 1.5 korelira, ako pomnožiš s 2 ne korelira Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1152977910
Monsignor.m
Monsignor.m

Posts : 1134
Join date : 2018-06-04
Age : 93

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by RealBear Sun Aug 05, 2018 11:02 pm

Monsignor.m wrote:Moram ovdje prenijet ovaj Broganov post da te malo štrecnem


Brogan wrote:medo je bio jako naivan.  :kava: medo je bio ekstremno naivan uzevši u obzir medin intelektualni habitat Very Happy


Medo nije vjerovao u - "hrvatski eksepcionalizam". Very Happy

što me čudi, jer se već par puta dalo naslutiti da se hrvatski Uhljeb neće nikad ponašati kao uhljebi drugih zemalja.
Hrvatski uhljeb kao takav je - black swan. Very Happy
Hrvatski narod je narod crnijeh ljabudova. :hnje:
Hrvat je najgori šljam svijeta, ali se medo pljašio to da spozna, ter nije vjerovao koliko je RH van svih njegovih projekcija, očekivanja i usporedbi sa ikakvim drugim "sličnim" zemljama.. 5⃣


moram priznati da je skoro i mene uvjerio da će "biti bolje". :bonk:
praktički mi je medo odigrao ulogu mesije. Vjerovao sam u njega i njegove somnabulne, iako učene, konstrukcije i ideje o hrvatskom čoeku koji je udario u zid te će se morati barem malo korigirati. :nogica:
neće da se korigira..
medo je izjebo svoju sljedbu, svoje vjerne štioce. Medo sa Forumnjaka Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1152977910

Ovo što si malo zadramio nam poprilično dobro djeluje na čitanost Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1254915264

Hehehe, Brogan vispren kao i uvijek Basketball

Međutim, promaklo mu je par stvari...

Naime, kao što mi i nick i avatar govore ja sam prvenstveno međed i to pravi, a ne realno/nerealni. Dobrobit, razvoj, prosperitet, bankrot, zaostajanje Hrvata, Hrvatske, uhljeba, rodijaka, napaćenog naroda, IT-ovaca, sistemaša-filozofa nije ono što mene previše interesira.

Mene interesira prediktivna snaga hipoteza, pisanje kronike "egzodusa", održavanje i trening moždanih vijuga pisanjem o netrivijalnm temama, primjena deduktivne logike te vježbanje hrvatskog jezika kojeg koristim samo ovdje i u komunikaciji s familijom.

Uostalom, na prvoj stranici topica sam glasno i jasno pozvao na masovni "egzodus", a koliko me sjećanje služi vjerni štioc Brogan nije još emigrirao. Dakle, svi koji još nisu emigrirali, a mogli su to napraviti su "zaslužni" za ovu agoniju u kojoj megauhljebi trivijalne promjene porezne politike nazivaju reformama  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 2559485489

Jedino što "običan" čovjek može napraviti je uteći u "egzodus", sebe će vjerojatno spasiti, a onda na uhljebima i rodijacima ostaje da se prilagode ili ne prilagode Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 1641040317  Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 2866890658
RealBear
RealBear

Posts : 295
Join date : 2018-06-04

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Tue Aug 07, 2018 6:27 pm

Samo, s obzirom da je ekonomija kao neegzaktno ucenje u pitanju, misljenje ne treba biti samo (matematicki) deduktivno nego i divergentno.
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by MareCar Tue Aug 07, 2018 7:10 pm

Divergentno razmislja i Šonje (iz ovog zadnjeg članka), on nudi tri opcije (koje smo odavno prosli na f.hr)
MareCar
MareCar

Posts : 85
Join date : 2018-06-09

Back to top Go down

Gostiona "K navodniku" - topic za druženje  - Page 6 Empty Re: Gostiona "K navodniku" - topic za druženje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 21 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum